بیمارستان دکتر علی شریعتی فسا

tech

مشاهده کلیه اخبار

به گزارش روابط عمومی بیمارستان دکتر علی شریعتی فسا;

 دکتر آمنه مدرکی روانشناس بالبنی در بیمارستان شریعتی فسا بیان داشت: تنهایی، سخت‌ترین بحران دوران سالمندی است و این قشر نیازمند برقراری تعاملات اجتماعی است تا از بسیاری خطرات ناشی از گوشه‌گیری همچون افسردگی مصون بماند.

 وی اضافه کرد: در  این روزهای کرونایی که سالمندان مجبور به ماندن در خانه و دوری از حضور در تجمعات هستند می بایست  وقتی به دیدارشان می رویم ضمن رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از وسایل حفاظتی، احتیاجاتشان را با رعایت تمام شرایط بهداشتی تامین کنیم. 

روانشناس بالینی  بیمارستان دکتر علی شریعتی فسا گفت: سالمندان را باید از شنیدن اخبار و وقایع ناگوار در باره کرونا دور کرد و به آنها مشاوره داد و مهربان بود.

به گفته وی یکی دیگر از خطراتی که افراد سالمند را پس از انزوای طولانی در خانه‌ها تهدید می‌کند، کاهش فعالیت‌های فیزیکی و در نهایت به خطر افتادن سلامت جسمی آنها است.

دکتر مدرکی اضافه کرد: تشویق سالمندان به داشتن فعالیت فیزیکی روزانه حتی در داخل چهاردیواری خانه، بسیار ضروری است.

به گفته این روانشناس، سالمندان می بایست فعالیت فیزیکی سرگرم کننده داشته باشند تا تشویق شوند هر روز آن را انجام دهند.

 وی بیان کرد: از آنجا که بسیاری از افراد مسن از نظر جسمی در وضعیت مناسبی قرار ندارند اضطراب و افسردگی غیر طبیعی می تواند سیستم ایمنی این افراد را دچار اختلال و آنها را مستعد ابتلا به بیماری های جسمی کند.

دکتر مدرکی گفت: حد متعادلی از نگرانی می تواند باعث توجه فرد به رعایت نکات بهداشتی شود اما اگر این نگرانی از حد بگذرد فرد را دچار مشکل می کند.

به گفته روانشناس بالینی بیمارستان دکتر علی شریعتی فسا، افرادی که پرستاری از سالمندان را بر عهده دارند نیز می بایست با استفاده از ماسک بخصوص در زمان ارائه خدمات به سالمند، شستن مرتب دست‌ها با مواد ضدعفونی‌کننده و پرهیز از مواجهه با سایر افراد و حضور در اجتماعات یا تماس با افراد مبتلا یا محتمل، برای محافظت از سالمند تحت نظر خود در برابر کووید ۱۹ تلاش کنند.