بیمارستان دکتر علی شریعتی فسا

tech

مشاهده کلیه اخبار

به گزارش روابط عمومی بیمارستان دکتر علی شریعتی فسا; 

عفونت با ویروس کرونا، تمام کشورهای جهان را درگیر کرده است و همه ما شاید در این شرایط دچار ترس و اضطراب بشویم و هیجان‌ها و فشارهای روانی شدیدی را تجربه کنیم.

دکتر زهرا پور منتصری متخصص بیماریهای عفونی و گرمسیری در بیمارستان دکتر علی شریعتی فسا  با بیان این مطلب گفت:مدیریت استرس و مقابله با نگرانی و فشارهای روانی، ما  را در برابر مشکلات و بیماری‌ها مقاوم‌تر می‌سازد، درواقع ما با تقویت خود، جامعه‌ای که در آن زندگی می‌کنیم را قدرتمندتر می‌سازیم و بدین ترتیب آسیب‌پذیری آن را کاهش می‌دهیم.

وی بیان کرد:نوع واکنش افراد به شرایط سخت و پراسترس، متفاوت است و به خصوصیات فردی و زمینه فرهنگی افراد بستگی دارد.

متخصص بیماریهای عفونی و گرمسیری در بیمارستان دکتر علی شریعتی فسا گفت: نگرانی و هیجان شدید در درازمدت، سلامت روانی ما را تحت تأثیر قرار می‌دهد و بروز مشکلات روانی مانند افسردگی و اضطراب را به‌دنبال دارد.

به گفته وی استرس و اضطراب ممکن است باعث تغییراتی در خواب و اشتهای افراد شود و یا ممکن است باعث اختلال در تمرکز حواس برای انجام کارها و یا بدتر شدن اختلالات و بیماری‌های مزمن افراد شود.

دکتر پورمنتصری گفت:پیگیری مداوم اخبار مربوط به عفونت با ویروس کرونا در شبکه‌های اجتماعی، نگرانی و دل‌شوره ما را افزایش می‌دهد، بنابراین وقفه موقت یا محدود کردن پیگیری اخبار مربوط به عفونت کرونا استرس و فشار روانی ناشی از آن را کاهش میدهد.

به گفته وی تنفس عمیق، ورزش روزانه، حرکات کششی، رژیم غذایی سالم ، مصرف میوه ها و سبزیجات تازه، خواب کافی و پرهیز از مصرف دخانیات هم میتوانند استرس و اضطراب را کم کنند.

این پزشک اضافه کرد: برنامه‌ریزی برای انجام فعالیت‌های موردعلاقه و سرگرم‌کننده و به اشتراک گذاشتن احساسات و نگرانی‌های خود با اشخاصی که مورد اعتماد ما هستند از اضطراب و استرس ما می کاهد.