بیمارستان دکتر علی شریعتی فسا

tech 2

سونوگرافی

 معرفی واحد:

داروخانه بیمارستان شریعتی همه روزه از ساعت 7 صبح تا 20:30 اماده خدمت رسانی به بیماران  محترم می باشد. این داروخانه علاوه بر تامین و توزیع داروهای مورد نیاز بخش ها٬ داروهای بیماران خاص  (ام اس٬ تالاسمی٬ هموفیلی٬ پیوندکلیه و...) و همچنین داروهای مخصوص تصویربرداری را ارایه می دهد.

 

مسئول فنی داروخانه:

در حال حاضر خانم دکتر شعله خانی(داروساز) به عنوان مسئول فنی در داروخانه فعالیت دارند. 

از جمله وظایف مسئول فنی کنترل نسخ و ارایه داروهای تجویز شده طبق ضوابط و امضا و ممهور نمودن  انها٬ بررسی موارد ابهام و در صورت لزوم جایگزینی انها پس از مشاوره با پزشک معالج بیمار٬ اعمال  نظارت بر شرایط نگهداری داروها٬ شکل ظاهری٬ کیفیت فیزیکی و تاریخ مصرف و نحوه تدارک و عرضه داروها میباشد.

 

مسئول داروخانه:

سمیرا ضرغامی کارشناس پرستاری به عنوان مسئول داروخانه فعالیت دارند. به طور کلی مسئولیت امور اجرایی  داروخانه بر عهده مسئول داروخانه می باشد و باید جوابگوی تمام کارهای انجام شده در داروخانه توسط پرسنل و گزارش ان به مسئولین بیمارستان نیز باشد. چک کردن موجودی داروها و تحویل گرفتن کمبودهای دارویی از انبار  دارویی٬ نوشتن برنامه هفتگی پرسنل و نظارت بر اجرای ان٬ چک کردن تاریخ انقضا داروها و جمع اوری داروهای تاریخ گذشته با نظارت مسئول فنی داروخانه از جمله وظایف مسیول داروخانه میباشد.

 

مسئول انبار:

هاجر جهاندیده کارشناس پرستاری به عنوان مسئول انبار داروخانه مسئولیت چیدمان صحیح داروها در انبار٬ توجه  به تاریخ انقضای داروها٬ چک کردن موجودی داروها در انبار واعلام کمبود داروی مورد نیاز به معاونت غذا و دارو جهت  سفارش مجدد را بر عهده دارد.

 

معرفی پرسنل:

 زینب زارعپور، کارشناس پرستاری 

 فاطمه جعفرزاده، کارشناس پرستاری

رضا الله دادپور، دیپلم

فاطمه بی زوال، کارشناس پرستاری

ندا محمدی ، کارشناس پرستاری

 محسن خیاط زاده ، کاردانی حسابداری 

فاطمه روستایی ، کارشناس پرستاری

 

شرح وظایف تکنسین امور دارویی:

به طور کلی اطلاع داشتن از داروهای موجود در داروخانه و خواندن نسخ داروئی بیماران و تحویل دار به بخش ها٬ هماهنگی با بخش ها جهت دادن دارو به بیماران٬ ثبت اطلاعات دارویی بیمار که از طرف بخش وارد شده در سیستم  کامپیوتری روئیت میشود٬ گرفتن پرینت داروهای درخواستی از بخش و جمع اوری داروهای بیماران٬ برگشت دادن  داروهایی که برای بیماران مصرف نشده و به داروخانه عودت داده شده و حذف ان از لیست٬ مرتب کردن قفسه های دارویی  در پایان هر شیفت و تحویل ان به شیفت بعدی از جمله وظایف تکنسین دارویی میباشد.

 

ساعت کاری:

از ساعت 7 صبح الی 20:30