بیمارستان دکتر علی شریعتی فسا

tech

مشاهده کلیه اخبار

به گزارش روابط عموی بیمارستان دکتر علی شریعتی فسا;

دکتر کاوه کاشانی متخصص مغز و اعصاب در بيمارستان دكتر علي شريعتي فسا گفت: مصرف برخي از مواد غذايي به ويژه ميوه و سبزيجات سد محكمي در برابر ابتلاي به بيماري پاركينسون است. 

به گفته وی تشخيص بيماري پارکینسون به طور معمول مبتني بر معاينه فيزيكي است اما بررسي‌هاي طبي و اسكن مغز نيز براي اطمينان از عدم وجود بيماري‌هاي ديگر و رد ساير اختلالات انجام مي‌شود.

اين متخصص مغز و اعصاب اضافه كرد: بيماري پارکینسون اغلب در سنين 50 تا 70 سالگي بروز مي كند و ميزان شيوع آن در مردان بيشتر از زنان است اما ابتلاي به اين بيماري در سنين پايين‌تر نيز گزارش شده است.

وي افزود: عوامل ژنتيكي و محيطي مانند سابقه فاميلي مثبت، جنسيت مذكر، ضربه به سر، تماس با آلاينده‌ها به ويژه حشره كش‌ها و آلودگي هوا، آسيب مغزي و رژيم‌هاي غذايي حاوي مقادير بالاي چربي‌هاي اشباع نشده در بروز اين بيماري موثر هستند.
دکتر کاشانی گفت: همچنين كمبود اسيدفوليك و ويتامين هاي
D و B12، بيماري ديابت، استفاده از آب چاه يا مصرف تركيبات آفت‌كش، استرس و شيوه نوين زندگي از ديگر عوامل موثر در ابتلاي به اين بيماري به شمار مي آيند.
وی اظهار داشت: با حذف يا كاهش عوامل خطرساز در طول زندگي، تغيير سبك زندگي و تغذيه سالم مي‌توان به پيشگيري از ابتلاي به اين بيماري كمك كرد.
این نورولوژیست بيان كرد: 50 تا 80 درصد موارد پاركينسون به دمانس كه همان اختلال در مهارت‌هاي ذهني و عملكردي و از دست دادن حافظه و ساير توانايي‌هاي شناختي است منجر مي شود.
دکتر کاشانی ادامه داد: تاكنون درماني براي اين بيماري يافت نشده و درمان‌هاي موجود با هدف كاهش علايم، كنترل بيماري، جلوگيري از ناتوان شدن و از كار افتادگي بيماران مبتلا انجام مي شود.